Paralympische Spelen in Milaan-Cortina: nog 100 dagen!
26 november 2025
Over exact honderd dagen genieten we opnieuw van topsport in de sneeuw tijdens de Paralympische Winterspelen. Van 6 tot en met 15 maart 2026 staat Milaan-Cortina in het teken van para-alpineskiën, para-ijshockey, parasnowboarden, biatlon, langlaufen en rolstoelcurling. Esther Vergeer, chef de mission van TeamNL, blikt alvast vooruit op al het moois dat ons te wachten staat in de Dolomieten.
Volwaardige ploeg
Op 6 maart wordt het vuur ontstoken tijdens de openingsceremonie in de Arena van Verona. Het is de tweede keer dat Italië de Paralympische Spelen organiseert, na Turijn 2006. Toen ontbrak een Nederlandse delegatie, maar nu reist TeamNL af met een volwaardige ploeg para-alpineskiërs, parasnowboarders en mogelijk zelfs een langlaufer. Het zou mooi zijn als we straks in drie disciplines vertegenwoordigd zijn, maar daarvoor moeten onze sporters eerst aan de kwalificatie-eisen voldoen
Eerste sporters gekwalificeerd
Net als bij de Olympische Spelen is kwalificatie hét moment van het seizoen. “Onze TeamNL sporters werken hier vier jaar lang dag in, dag uit naartoe”, zegt Vergeer. “Naast fit blijven draait alles om pieken op het juiste moment. Heel bijzonder dat we nu al sporters hebben die aan de kwalificatie-eisen voldoen. Paraskiërs Jeroen Kampschreur, Claire Petit, Niels de Langen en parasnowboarders Lisa Bunschoten en Chris Vos zijn vrijwel zeker van deelname.”
Naast fit blijven draait alles om pieken op het juiste moment. Heel bijzonder dat we nu al sporters hebben die aan de kwalificatie-eisen voldoen.
Paraskiën in de Dolomieten
Het para-alpineskiën vindt plaats bij het Tofane Skiing Center in Cortina d’Ampezzo. Net als de alpineskiërs komen ook de paraskiërs omlaag over de Olympia delle Tofane-piste, die start op 2.160 meter hoogte. De iconische Tofana Schuss — de smalle passage tussen de rotsen — is opnieuw onderdeel van de afdaling. Er staan vier onderdelen op het programma: afdaling, Super-G, reuzenslalom en slalom. Voor mannen en vrouwen beginnen de wedstrijden op zaterdag 7 maart.
Parasnowboarden: cross en slalom
In hetzelfde gebied komen de parasnowboarders in actie bij het Cortina Snowboard Park, op de San Zan di Socrepes-piste op 1.450 meter hoogte. De cross en slalom starten op 7 maart, de dag na de openingsceremonie. Lisa Bunschoten en Chris Vos staan hier voor TeamNL aan de start.
Het belooft een geweldige ervaring te worden, voor onze Paralympiërs én voor de supporters. Hoe mooi zou het zijn als we straks een oranje vak op de tribunes zien?
Van Zomerspelen naar Winterspelen?
De grootste verrassing van deze Winterspelen zou wel eens Geert Schipper kunnen zijn. De paratriatleet won vorig jaar nog brons in Parijs en sloot dit jaar aan bij een langlauftrainingskamp. Inmiddels zet hij vol in op het langlaufen en kan hij zich in januari mogelijk kwalificeren voor Milaan-Cortina. Vergeer: 'Het zou fantastisch zijn als hij een top-6-klassering haalt in een World Cup en zo uitkomt op zowel de Zomer- als de Winterspelen'.
Volg de Paralympische Spelen
De prestaties van TeamNL zijn in maart te volgen via livestreams, tv-uitzendingen en social media. Daarnaast zijn er voor zeer toegankelijke prijzen tickets beschikbaar, waardoor het voor fans laagdrempelig is om dit unieke evenement live bij te wonen.
Tickets zijn te verkrijgen via de officiële ticketshop.
Link naar ticketshop