Vlaggendragers

Het complete overzicht van alle Nederlandse vlaggendragers tijdens de opening en de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen door de jaren heen vind je hier.

Zomerspelen (opening/sluiting)

2020 Churandy Martina (atletiek)
Keet Oldenbeuving (skateboarden)
 
2016 Jeroen Dubbeldam (paardensport) Sanne Wevers (turnen)
2012 Dorian van Rijsselberghe (zeilen) Ranomi Kromowidjojo (zwemmen)
2008 Jeroen Delmee (hockey) Maarten van der Weijden (zwemmen)
2004 Mark Huizinga (judo) Leontien van Moorsel (wielrennen)
2000 Anky van Grunsven (paardensport) Inge de Bruijn (zwemmen)
1996 Nico Rienks (roeien) Peter Blangé (volleybal)
1992 Carina Benninga (hockey) Piet Raymakers (hippisch)
1988 Eric Swinkels (sportschieten) Monique Knol (wielrennen)
1984 Ton Buunk (waterpolo) Ria Stalman (atletiek)
1980 Nederland niet bij opening Geen
1976 Andre Bolhuis (hockey) Evert Kroon (waterpolo)
1972 Nico Spits (hockey) Eef Kamerbeek (waarnemend)
1968 Fred van Dorp (waterpolo) Fred van Dorp (waterpolo)
1964 Anton Geesink (judo) Ada Kok (zwemmen)
1960 Jan-Willem van Erven Dorens (hockey) Eef Kamerbeek (atletiek)
1956 Nederland niet vertegenwoordigd  
1952 Simon de Wit (chef d’equipe zeilen)  
1948 Wim Landman (voetbal)  
1936 Rein de Waal (hockey)  
1932 Charles Pahud de Mortanges (hippisch)  
1928 Sam Olij (boksen)  
1924 J.H. van Dijk (sportleraar)  
1920 J.H. van Dijk (sportleraar)  
1912 C. Ploeger (krachtsportofficial)  
1908 Jan de Boer (leider gymnastiekploeg)  
1904 Nederland niet vertegenwoordigd  
1900 Geen officiële opening  
1896 Nederland niet vertegenwoordigd  


Winterspelen: 
 

Jaar

Opening

Sluiting

1924

Nederland niet vertegenwoordigd

 

1928

Edwin Louis jonkheer Texeira de Mattos (bobslee)

1932

Nederland niet vertegenwoordigd

 

1936

Samuel Dunlop (bobslee)

 

1948

Jan Langedijk (schaatsen)

 

1952

Wim van der Voort (schaatser)

 

1956

Kees Broekman (schaatsen)

 

1960

Kees Broekman (schaatsen)

 

1964

Ard Schenk (schaatsen)

 

1968

Stien Kaiser (schaatsen)

 

1972

Atje Keulen-Deelstra (schaatsen)

Stien Baas-Kaiser (schaatsen)

1976

Dianne de Leeuw (kunstrijden)

Piet Kleine (schaatsen)

1980

Piet Kleine (schaatsen)

Annie Borckink (schaatsen)

1984

Hilbert van der Duim (schaatsen)

Yvonne van Gennip (schaatsen)

1988

Jan Ykema (schaatsen)

Yvonne van Gennip (schaatsen)

1992

Leo Visser (schaatsen)

Bart Veldkamp (schaatsen)

1994

Christine Aaftink (schaatsen)

Rintje Ritsma (schaatsen)

1998

Carla Zijlstra (schaatsen)

Gianni Romme (schaatsen)

2002

Nicolien Sauerbreij (snowboarden)

Gerard van Velde (schaatsen)

2006

Jan Bos (schaatsen)

Rintje Ritsma (schaatsen)

2010

Timothy Beck (bobsleeën)

Sven Kramer (schaatsen)

2014

Jorien ter Mors (shorttrack/schaatsen)

Bob de Jong (schaatsen)

2018

Jan Smeekens (schaatsen)

Ireen Wüst (schaatsen)