Sportdeelname Sportwereld tegen corona Coronavirus en sport Sportverenigingen

Sportwereld tegen corona: Fijn Pasen namens DZC’68 Doetinchem

Nicole Eyssen 11 april 2020
Sportwereld tegen corona: Fijn Pasen namens DZC’68 Doetinchem

De coronacrisis zorgt voor bizarre taferelen. Competities liggen stil en clubhuizen blijven leeg. Gelukkig ontstaan er binnen de sportwereld ook tal van geweldige initiatieven om in beweging en in contact te blijven, of anderen te helpen. Iedere werkdag lichten we een van die mooie initiatieven uit. Vandaag: de creatieve ideeën van DZC’68 Doetinchem.

Wie bij DZC’68 Doetinchem voetbalt heeft deze week een speciaal ‘cadeautje’ van de club op de mat horen vallen. ‘We missen jullie en hopen jullie snel weer te zien.’ is de boodschap die op de begeleidende brief van een zakje paaseieren geschreven staat. Er is geen woord aan gelogen: het is té stil op de club.

Deze week zijn het paaseieren, maar er zijn al veel acties de revue gepasseerd. Bijna iedere week worden de 1700 leden weer positief verrast. We spreken vandaag met Ralf Timmer, werkzaam bij de voetbalclub in het driekoppige management en medebedenker van de initiatieven waar DZC’68 nu zo druk mee is.

Voldoende creativiteit

We vragen Ralf of hij iets kan vertellen over de ideeën. Hij brandt los; ‘We hebben bijvoorbeeld een You Never Drink Alone-borrel’ georganiseerd. Dat idee is ontstaan door de grote drankvoorraad die we op de club hadden staan. We hebben aan de leden gevraagd of ze hier iets van wilden kopen en hebben dit vervolgens aan huis bezorgd. Via een live uitzending op Facebook hebben we hierna online ‘samen’ geproost en een quiz georganiseerd.’ Een goede win-win situatie, volgens Ralf. Want met meer dan 80 bezorgingen heeft de club op deze manier ook nog een beetje omzet kunnen genereren.

Weer een ander moment heeft de club kleurplaten uitgedeeld onder de jongere spelertjes: ‘We wilden ook iets voor hen betekenen en aangezien zij niet mee konden doen met de online borrel hebben we hen op een andere manier blij gemaakt.’ Hij vertelt verder: ‘Voor volgende week hebben we weer een nieuwe actie klaarstaan. Maar die krijgen de leden nog te horen.’

Mensen zijn hartstikke trots dat ze deel uit maken van onze club

Een bijdrage blijven leveren

Aan creativiteit ontbreekt het bij DZC’68 Doetinchem, in deze periode, dus niet. ‘Jammer eigenlijk.’ Vindt Ralf, ‘We hebben al best veel leuke ideeën bedacht die twee jaar geleden ook prima uitgevoerd hadden kunnen worden. Vaak denk ik: waarom hebben we hier niet eerder aan gedacht?’

Hoe dan ook, leden van de club reageren enthousiast en haken massaal aan bij de acties. ‘We willen er voor onze leden zijn in goede en minder goede tijden. Daarom is het juist nu belangrijk voor ons om een bijdrage te kunnen en te blijven leveren. De waardering die we ervoor ontvangen geeft gelukkig aan dat we er goed aan doen.’

Trots op de club

De acties leveren veel goodwill op voor DZC’68. ‘Meer dan ooit merken we dat mensen hartstikke trots zijn dat ze deel uitmaken van onze club.’ Maar ook het geluid buiten de club groeit;  ‘Zelfs vanuit andere voetbalverenigingen ontvangen we veel lof. Allemaal door de acties die we organiseren.’

Het blijven organiseren, zelfs in tijden van corona, is iets wat Ralf andere verenigingen graag op het hart drukt. ‘Doe iets! Het maakt niet eens uit wat je doet, zolang je maar actief blijft. Al bereik je maar tien leden; het zijn er toch weer tien.’

Deel dit artikel op social media: