Gekwalificeerde sporters voor de Olympische Spelen van Tokyo 2020

Welke sporters en teams gaan naar de Olympische Spelen in Tokio*:

Atletiek

  • Femke Bol (400 meter horden, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Andrea Bouma (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Andrea Deelstra (marathon)
  • Nadine Broersen (meerkamp)
  • Diane van Es (5000 meter)
  • Sifan Hassan (1500 meter, 5000 meter, 10.000 meter)
  • Jill Holterman (marathon)
  • Marije van Hunenstijn (100 meter, 4x100 meter estafette)
  • Lieke Klaver (400 meter, 4x100m estafette, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Jorinde van Klinken (discuswerpen)
  • Susan Krumins (10.000 meter)
  • Emma Oosterwegel (meerkamp)
  • Hanneke Oosterwegel (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Irene van der Reijken (3.000 meter steeplechase)
  • Jamile Samuel (100 meter, 200 meter, 4x100m estafette)
  • Jessica Schilder (kogelstoten)
  • Dafne Schippers (100 meter, 200 meter, 4x100m estafette)
  • Naomi Sedney (4x100m estafette)
  • Zoë Sedney (100 meter horden)
  • Anouk Vetter (meerkamp)
  • Nadine Visser (100 meter horden, 4x100 meter estafette)
  • Leonie van Vliet (4x100m estafette)
  • Anne van de Wiel (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Laura de Witte (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Lisanne de Witte (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)

  • Ramsey Angela (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Terrence Agard (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Solomon Bockarie (4x100 meter estafette)
  • Liemarvin Bonevacia (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Taymir Burnet (200 meter, 4x100m estafette)
  • Michel Butter (reserve marathon)
  • Khalid Choukoud (marathon)
  • Tony van Diepen (800 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Jochem Dobber (400 meter, 4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)
  • Mike Foppen (5000 meter)
  • Christopher Garia (4x100 meter estafette)
  • Joris van Gool (4x100 meter estafette)
  • Rutger Koppelaar (polsstokhoogspringen)
  • Churandy Martina (4x100 meter estafette)
  • Abdi Nageeye (marathon)
  • Bart van Nunen (marathon)
  • Hensley Paulina (4x100 meter estafette)
  • Nick Smidt (400 meter horden)
  • Menno Vloon (polsstokhoogspringen)
  • Noud Wardenburg (4x400m estafette, 4x400m mixed estafette)

Baanwielrennen

  • Roy van den Berg (teamsprint)
  • Shanne Braspennincx (keirin, sprint, teamsprint)
  • Matthijs Büchli (kerin, teamsprint)
  • Yoeri Havik (madison)
  • Jeffrey Hoogland (sprint, teamsprint) 
  • Harrie Lavreysen (keirin, sprint, teamsprint)
  • Amy Pieters (madison)
  • Laurine van Riessen (keirin, sprint, teamsprint)
  • Jan Willem van Schip (madison, omnium)
  • Kirsten Wild (madison, omnium)

Badminton

  • Mark Caljouw (mannen enkelspel)
  • Selena Piek, Cheryl Seinen (vrouwen dubbelspel)
  • Selena Piek, Robin Tabeling (gemengd dubbelspel)

Basketbal 3x3, mannenteam

  • Ross Bekkering
  • Dimeo van der Horst
  • Arvin Slagter
  • Jessey Voorn

Beachvolleybal

  • Madelein Meppelink en Sanne Keizer
  • Raïsa Schoon en Katja Stam
  • Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen

BMX, racing:

  • Judy Baauw
  • Twan van Gendt
  • Joris Harmsen
  • Niek Kimman
  • Laura Smulders
  • Merel Smulders

Boksen

  • Nouchka Fontijn (vrouwen, klasse 69-75 kg)
  • Enrico Lacruz (mannen, klasse 57-63 kg)

Gewichtheffen

  • Enzo Kuworge (klasse +109kg)

Golf

  • Anne van Dam

Handbal, vrouwenteam

  • Lois Abbingh
  • Debbie Bont
  • Rinka Duijndam
  • Kelly Dulfer
  • Merel Freriks
  • Nycke Groot
  • Laura van der Heijden
  • Dione Housheer
  • Angela Malestein
  • Martine Smeets
  • Inger Smits
  • Danick Snelder
  • Tess Wester
  • Bo van Wetering

Handboogschieten

  • Sjef van den Berg (individuele recurve, team en mixed team)
  • Gijs Broeksma (individuele recurve en team)
  • Gabriela Schloesser (individuele recurve en mixed team)
  • Steve Wijler (individuele recurve en team)

Hockey, vrouwenteam

  • Felice Albers
  • Margot van Geffen
  • Eva de Goede
  • Marloes Keetels
  • Josine Koning 
  • Sanne Koolen
  • Laurien Leurink
  • Caia van Maasakker
  • Frédérique Matla
  • Laura Nunnink
  • Malou Pheninckx
  • Pien Sanders
  • Lauren Stam
  • Maria Verschoor
  • Xan de Waard
  • Lidewij Welten

Hockey, mannenteam

  • Pirmin Blaak
  • Mink van der Weerden
  • Joep de Mol
  • Sander de Wijn
  • Lars Balk
  • Jip Janssen
  • Jonas de Geus
  • Robbert Kemperman
  • Billy Bakker
  • Seve van Ass
  • Glenn Schuurman
  • Jorrit Croon
  • Thierry Brinkman
  • Jeroen Hertzberger
  • Mirco Pruyser
  • Thijs van Dam

Judo

  • Tornike Tsjkadoea (-60 kg en mixed team)
  • Frank de Wit (-81 kg en mixed team)
  • Noël van ’t End (-90 kg en mixed team)
  • Michael Korrel (-100 kg en mixed team)
  • Henk Grol (+100 kg en mixed team)
  • Sanne Verhagen (-57 kg en mixed team)
  • Juul Franssen (-63 kg en mixed team)
  • Sanne van Dijke (-70 kg en mixed team)
  • Guusje Steenhuis (-78 kg en mixed team)
  • Tessie Savelkous (+78 kg en mixed team)

Kano slalom

  • Martina Wegman (kajak)

Mountainbike

  • Anne Tauber
  • Anne Terpstra
  • Mathieu van der Poel
  • Milan Vader

Paardensport dressuur, team en individueel

  • Edward Gal met Total US
  • Hans Peter Minderhoud met Dream Boy
  • Marlies van Baalen met Go Legend

Paardensport eventing, individueel

  • Janneke Boonzaaijer met Champ de Tailleur (individueel)
  • Merel Blom met The Quizmaster (individueel)

Paardensport springen, team en individueel

  • Marc Houtzager met Dante
  • Willem Greve met Zypria S
  • Maikel van der Vleuten met Beauville

Roeien

  • Mannen skiff M1x (Finn Florijn)
  • Mannen dubbeltwee M2x (Melvin Twellaar, Stef Broenink)
  • Mannen tweezonder M2- (Guillaume Krommenhoek, Niki van Sprang)
  • Mannen vierzonder M4- (Boudewijn Roëll, Jan van der Bij, Nelson Ritsema, Sander de Graaf)
  • Mannen dubbelvier M4x (Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers, Tone Wieten) 
  • Mannen acht met stuurman M8+ (Björn van den Ende, Bram Schwarz, Eline Berger, Jasper Tissen, Maarten Hurkmans, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Ruben Knab, Simon van Dorp)
  • Vrouwen skiff W1x (Sophie Souwer)
  • Vrouwen dubbeltwee W2x (Lisa Scheenaard, Roos de Jong)
  • Lichte vrouwen dubbeltwee LW2x (Ilse Paulis, Marieke Keijser)
  • Vrouwen vierzonder W4- (Ellen Hogerwerf, Karolien Florijn, Veronique Meester, Ymkje Clevering)
  • Vrouwen dubbelvier W4x (Inge Janssen, Laila Youssifou, Nicole Beukers, Olivia van Rooijen)

Schermen

  • Bas Verwijlen (degen)

Schoonspringen

  • Celine van Duijn (10m platform)
  • Inge Jansen (3m plank)

Skateboarden

  • Keet Oldenbeuving
  • Roos Zwetsloot

Synchroonzwemmen

  • Bregje de Brouwer (duet)
  • Noortje de Brouwer (duet)

Taekwondo

  • Reshmie Oogink (+67 kg)

Tafeltennis

  • Britt Eerland

Tennis

  • Kiki Bertens (vrouwen enkelspel, vrouwen dubbelspel)
  • Demi Schuurs (vrouwen dubbelspel)
  • Wesley Koolhof (mannen dubbelspel)
  • Jean-Julien Rojer (mannen dubbelspel)

Triatlon

  • Jorik van Egdom (mixed teamrelay)
  • Maya Kingma (individueel en mixed teamrelay)
  • Rachel Klamer (individueel en mixed teamrelay)
  • Marco van der Stel (mixed teamrelay)

Turnen

  • Vera van Pol (team)
  • Eythora Thorsdottir (team)
  • Lieke Wevers (team)
  • Sanne Wevers (team)
  • Bart Deurloo (meerkamp)
  • Epke Zonderland (rekstok)

Voetbal, vrouwenteam

  • Lineth Beerensteyn
  • Merel van Dongen
  • Daniëlle van de Donk
  • Kika van Es
  • Sisca Folkertsma
  • Stefanie van der Gragt
  • Jackie Groenen
  • Dominique Janssen
  • Lize Kop 
  • Lieke Martens
  • Vivianne Miedema
  • Aniek Nouwen
  • Victoria Pelova
  • Jill Roord
  • Shanice van de Sanden
  • Joëlle Smits
  • Sari van Veenendaal 
  • Lynn Wilms

Waterpolo

  • Brigitte Sleeking
  • Nomi Stomphorst
  • Sabrina van der Sloot
  • Vivian Sevenich
  • Simone van de Kraats
  • Iris Wolves
  • Maartje Keuning
  • Dagmar Genee
  • Maud Megens
  • Ilse Koolhaas
  • Kitty-Lynn Joustra
  • Joanne Koenders 
  • Debby Willemsz

Wielrennen weg

  • Dylan van Baarle (wegwedstrijd)
  • Anna van der Breggen (wegwedstrijd en tijdrit)
  • Tom Dumoulin (wegwedstrijd en tijdrit)
  • Yoeri Havik (wegwedstrijd)
  • Wilco Kelderman (wegwedstrijd)
  • Bauke Mollema (wegwedstrijd)
  • Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd en tijdrit)
  • Demi Vollering (wegwedstrijd)
  • Marianne Vos (wegwedstrijd)

Zeilen

  • Kiran Badloe (RS:X)
  • Annemiek Bekkering/Annette Duetz (49erFX)
  • Lobke Berkhout/Afrodite Zegers (470)
  • Marit Bouwmeester (Laser radial)
  • Lilian de Geus (RS:X)
  • Nicholas Heiner (Finn)
  • Bart Lambriex/Pim van Vugt (49er)

Zwemmen

  • Kim Busch (estafettes)
  • Femke Heemskerk (50 en 100m vrije slag, estafettes)
  • Ranomi Kromowidjojo (50 en 100m vrije slag, estafettes)
  • Sharon van Rouwendaal (200m rugslag, 10 km open water)
  • Tes Schouten (100m schoolslag, estafettes) 
  • Marrit Steenbergen (estafettes)
  • Kira Toussaint (100m rugslag, estafettes)
  • Maaike de Waard (100m rugslag, estafettes)

  • Thom de Boer (50m vrije slag, estafettes)
  • Casper Corbeau (100 en 200m schoolslag, estafettes)
  • Arno Kamminga (100 en 200m schoolslag, estafettes)
  • Arjan Knipping (400m wisselslag)
  • Nyls Korstanje (100m vlinderslag, estafettes)
  • Jesse Puts (50m vrije slag, estafettes)
  • Stan Pijnenburg (100 meter vrije slag, estafettes)

  • Ferry Weertman (10km open water)
  • team 4x100m vrije slag estafette vrouwen
  • team 4x100m wisselslag estafette vrouwen
  • team 4x100m wisselslag estafette mixed
  • team 4x100m vrije slag estafette mannen

* Om definitief te kunnen worden uitgezonden naar de Olympische Spelen moet er aan verschillende voorwaarden worden voldaan, o.a. aan internationale en nationale eisen. Zie hier voor meer informatie.

Deze lijst bevat ook sporters/teams die bijna hebben voldaan aan al deze voorwaarden. Voor hen is het dus nog niet zeker of ze zullen deelnemen aan de Olympische Spelen. Mocht op een later moment blijken dat het hen toch niet gelukt is aan alle voorwaarden te voldoen, dan zullen deze sporters/teams van de lijst worden gehaald. Uiteraard zullen sporters/teams die op een later moment (bijna) voldaan hebben aan de voorwaarden aan deze lijst worden toegevoegd. Deze lijst wordt dan ook geregeld bijgewerkt, maar er kunnen geen rechten aan worden ontleend. Ook kan er geen aanspraak worden gemaakt op de juistheid of volledigheid van deze lijst.